Miss Angola shpallet Miss Universi 2011

Shko posht

Super Miss Angola shpallet Miss Universi 2011

Mesazh nga Nora prej Tue Sep 13, 2011 9:28 am

Miss Universe sht zgjedhur Leila Lopes nga Angola. 25-vjearja duke folur nga San Paolo n Brazil tha se do t luftoj q vendi i asaj t dal nga situate ku ndodhe aktualisht. Ndryshe nga bukuroshet e tjera t cila m s shumti e kalojn kohn duke u marr me veten dhe duke qndruar para kamerave, Lopes sht shum sociale.

Kam punuar pr shum kauza sociale. Kam punuar me fmij t varfr, kam punuar pr luftn kundr HIV-it, kam punuar pr t moshuarit. Do t bj do gj pr t ciln vendi im ka nevoj. Tani si Miss Universe do t jem n gjendje t bj edhe m shum, tha Miss Angola.

Lopes u shpreh se kurr nuk kishte pasur ndrhyrje kirurgjikale duke shtuar se sekreti i bukuris s saj sht tek dielli dhe uji, pasi ajo ka marr shum nga t dyja.

Ajo sht fituesja e par e Miss Universe nga Angola. Ajo u zgjodh m e bukura ndr 88 vajza n 60 vjetorin e ktij kompeteticioni duke zn vendin e fitueses s kaluar Ximena Navarrete nga Meksika.

Shoqruesja e par u zgjodh 23-vjearja Olesia Stefanko nga Ukrahina, e dyta Priscila Machado nga Brazili dhe e treta u zgjdh Missi nga Filipinet ndrsa e katrta Miss Kina

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi