Burrat me zė tė trashė lėnė pėrshtypje mė tė mirė

Shko poshtė

Super Burrat me zė tė trashė lėnė pėrshtypje mė tė mirė

Mesazh nga Nora prej Fri Sep 16, 2011 6:33 am
Burrat me zė tė trashė janė mė tė suksesshėm nė ngashėnjim sepse femrat nuk e harrojnė atė ngjyrė, pohojnė shkencėtarėt.

Femrat janė shumė tė ndjeshme nė ngjyrėn e zėrit dhe ato mė parė do t’i nėnshtrohen zėrit tė trashė sesa tonit tė lartė. Shkencėtarėt nga universiteti Aberdin thonė se damat me anė tė ngjyrės sė zėrit vlerėsojnė cilėsinė gjenetike por edhe disa cilėsi tė tjera siē janė sjelljet josociale dhe mungesa e emocioneve.

Kur e vlerėsojnė partnerin e vet potencial, femrat bazohen nė ndjenjat e veta pėr tė pasur sa mė shpejt informata pėr tiparet burrave por edhe me sjelljen e tij nė tė kaluarėn.

Pos zėrit qė ndikon nė zgjedhjen e partnerit, ėshtė dėshmuar se kujtesa femėrore “punon” mirė kur informata i merr nga ndonjėri me ngjyrė tė thellė zėri.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Burrat me zė tė trashė lėnė pėrshtypje mė tė mirė

Mesazh nga GentleMan prej Fri Sep 16, 2011 11:51 am

po de nermal jo me pas zonin si femen tani s“ja qon femnes hiq haha :P
burri per qata o burr kur t“fol mej met pik n“zemer 1 femnes :D

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi