Fėmijėt qė flenė mė pak se 9 orė, sillen keq nė shkollė

Shko poshtė

Super Fėmijėt qė flenė mė pak se 9 orė, sillen keq nė shkollė

Mesazh nga Nora prej Fri Sep 16, 2011 6:35 amFėmijėt tė cilėt flenė mė pak se nėntė orė nė natė, janė me sjellje mė tė keqe nė klasė sesa shokėt e tyre. Nė kėtė pėrfundim kanė arritur shkencėtarėt. Studimi zbuloi se mungesa e njė rutine tė pėrditshme tė gjumit kishte efekt negativ tek fėmijėt. U gjet se lodhja ndikonte tek aftėsitė komunikuesve tė fėmijėve, nė memorien e tyre, tė mėsuarit dhe motivimi tė lidhura ngushtė kėto me atė ē’ka fėmijėt bėjnė nė shkollė.

Shkencėtarėt e dy universiteteve spanjolle vlerėsuan 142 fėmijė nė shkollė fillore. Prindėrve tė tyre iu kėrkua qė tė plotėsojnė njė pyetėsor pėr orėt e gjumit qė bėjnė fėmijėt ēdo natė. Fėmijėt u vlerėsuan edhe nga varėsia e tyre akademike nė njė pėrpjekje pėr tė krijuar lidhje mes gjumit dhe detyrave tė shkollės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi