Katėr stinėt e nxehta tė Gjyste Vulajt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Katėr stinėt e nxehta tė Gjyste Vulajt

Mesazh nga Nora prej Sat Sep 17, 2011 4:50 pm
”Nė korrik publikova albumin e ri dhe qė nė javėn e parė u prit shkėlqyeshėm, titullohet “A bėhesh merak?”. Pėrmban 8 kėngė tė reja tė zhanreve tė ndryshme dhe me njė bashkėpunim tė gjerė. Pas pushimit dhe koncertit tė parė qė kam tani (pas njė sezoni veror shumė tė suksesshėm, pasi qė nga 1 korriku e deri mė 28 gusht kam numėruar 60 shfaqje brenda dhe jashtė vendit), do tė kthehem nė Shqipėri pėr tė realizuar klipin e dytė po nga albumi i ri, kėsaj here me “Max production”. Menjėherė pas xhirimeve, kam njė shfaqje tjetėr nė Zvicėr, pastaj do vazhdoj pėr tė realizuar klipet e tjera pėr kėngėt e albumit, pasi ka 3 vite qė nuk kam bėrė klipe”, thekson pėr “Panorama plus”, kėngėtarja e njohur Gjyste Vulaj. “Sa u pėrket shfaqjeve, gjithmonė kėndoj live dhe nė bazė tė pronotimeve, edhe kėtė vjeshtė e dimėr ēdo fundjavė do tė jem me shfaqje nėpėr Europė, po ashtu edhe pėr Vitin e Ri jam e prenotuar nė Gjermani, Kosovė dhe Maqedoni. Mė gėzon fakti qė jam ēdo vit e mė e sukseseshme, por mė shumė gėzohem pėr atė, qė nuk kam asnjė pikė “krize”, edhe pse konkurrenca ėshtė shumė e madhe nė njė aspekt”, tregon Gjystja pėr punėn e saj tė palodhshme, si dhe pėr prenotimet e shumta ku ajo paraqitet vetėm live, duke mos ndier aspak krizė nė profesionin e saj, sado qė konkurenca nė muzikė ėshtė nė rritje e sipėr. “Kam njė kėngė qė ua kam kushtuar ēifteve pėr ditėn e dasmės, pėr vallėzim, pasi tė presin tortėn. Titullohet “Shpirtin tek ti e kam”.

Albumin tim ua kam dedikuar tė gjitha femrave qė sakrifikojnė pėr familjet e tyre dhe nė veēanti njerkės sime, e cila sakrifikoi ēdo gjė pėr lumturinė time dhe tė motrave tė mia”, pėrfundon rrėfimin kėngėtarja, e cila, edhe pse ėshtė bėrė nėnė, nuk njeh moshė dhe vazhdon tė na habisė me linjat e saj perfekte.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi