Katr stint e nxehta t Gjyste Vulajt

Shko posht

Super Katr stint e nxehta t Gjyste Vulajt

Mesazh nga Nora prej Sat Sep 17, 2011 4:50 pm

N korrik publikova albumin e ri dhe q n javn e par u prit shklqyeshm, titullohet A bhesh merak?. Prmban 8 kng t reja t zhanreve t ndryshme dhe me nj bashkpunim t gjer. Pas pushimit dhe koncertit t par q kam tani (pas nj sezoni veror shum t suksesshm, pasi q nga 1 korriku e deri m 28 gusht kam numruar 60 shfaqje brenda dhe jasht vendit), do t kthehem n Shqipri pr t realizuar klipin e dyt po nga albumi i ri, ksaj here me Max production. Menjher pas xhirimeve, kam nj shfaqje tjetr n Zvicr, pastaj do vazhdoj pr t realizuar klipet e tjera pr kngt e albumit, pasi ka 3 vite q nuk kam br klipe, thekson pr Panorama plus, kngtarja e njohur Gjyste Vulaj. Sa u prket shfaqjeve, gjithmon kndoj live dhe n baz t pronotimeve, edhe kt vjesht e dimr do fundjav do t jem me shfaqje npr Europ, po ashtu edhe pr Vitin e Ri jam e prenotuar n Gjermani, Kosov dhe Maqedoni. M gzon fakti q jam do vit e m e sukseseshme, por m shum gzohem pr at, q nuk kam asnj pik krize, edhe pse konkurrenca sht shum e madhe n nj aspekt, tregon Gjystja pr punn e saj t palodhshme, si dhe pr prenotimet e shumta ku ajo paraqitet vetm live, duke mos ndier aspak kriz n profesionin e saj, sado q konkurenca n muzik sht n rritje e sipr. Kam nj kng q ua kam kushtuar ifteve pr ditn e dasms, pr vallzim, pasi t presin tortn. Titullohet Shpirtin tek ti e kam.

Albumin tim ua kam dedikuar t gjitha femrave q sakrifikojn pr familjet e tyre dhe n veanti njerks sime, e cila sakrifikoi do gj pr lumturin time dhe t motrave t mia, prfundon rrfimin kngtarja, e cila, edhe pse sht br nn, nuk njeh mosh dhe vazhdon t na habis me linjat e saj perfekte.

Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit