Nuk shkon nė gjyqin me Rezartėn, Rozana Radi nė kėrkim nga policia

Shko poshtė

Super Nuk shkon nė gjyqin me Rezartėn, Rozana Radi nė kėrkim nga policia

Mesazh nga Nora prej Sun Sep 18, 2011 3:45 pmEdhe kur ajo nuk ėshtė nė Shqipėri pėrbėn lajm. E madje rasti i sotėm ėshtė i tillė, qė ajo pėrbėn lajm, pikėrisht sepse nuk ndodhet nė Shqipėri… E habitshme ndoshta, por ja qė kėngėtarja Rozana Radi kėrkohet nė vendin e saj. Kėtė herė jo nga miqtė apo gazetarėt, por nga policia! Ēfarė ka bėrė kėtė herė do tė thoni ju…? As mė shumė e as mė pak, thjesht nuk ėshtė paraqitur nė gjykatėn e Tiranės. Kėngėtarja Radi ka munguar nė dy nė seancat gjyqėsore, ku ėshtė nė cilėsinė e tė dėmtuarės pas sherrit me kolegen e saj Rezarta Shkurta. Sipas rregullave tė gjykatės nė tė tilla raste, kur personi mungon dy herė rresht gjatė seancave atėherė vė nė lėvizje policinė pėr tė gjetur personin, tė cilėn (Rozanėn) nuk kanė mundur ta kontaktojnė as me telefon, pėr shkak se ajo e ka tė fikur prej ditėsh atė. Kanė qenė datat 21.07.2011 dhe 07.09.2011, ditėt e seancave gjyqėsore pėr ēėshtjen ku paditet Shkurta pėr plagosje tė lehtė ndaj Radit. Nė datėn e parė tė seancės kanė munguar tė dyja kėngėtaret, ndėrsa nė tė dytėn ka qenė Rozana ajo qė nuk ėshtė paraqitur. Seanca gjyqėsore ėshtė shtyrė, ndėrsa pritet qė policia tė gjeje kėngėtaren Radi, citon MAPO. Nga informacionet e gazetės, kėngėtarja Radi ndodhet pėr pushime nė Kosovė. Kėshtu qė me kėtė rast po i japim edhe njė orientim policisė…

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi