Ushqimi pr qetsin

Shko posht

Super Ushqimi pr qetsin

Mesazh nga Nora prej Sun Sep 18, 2011 3:50 pm
Prse bhemi me nerva, nganjher shum dhe n mnyr t paprshtatshme? Edhe nj vakt i gabuar, pa asnj vler ushqimore, mund t na bj t humbim qetsin. Aftsia pr t ruajtur qetsin bie kur serotonina n tru paksohet dhe kjo ndodh kur kalohen pa konsumuar vaktet ose mbahet nj diet e vakt me triptofan (zbuluesi i serotonins), prezente tek djathi apo okollata.

Prfundimin e ka nxjerr nj krkim i Universitetit t Kembrixh.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi