Shpėrthim i fuqishėm nė Ankara, dy viktima, 10 tė plagosur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Shpėrthim i fuqishėm nė Ankara, dy viktima, 10 tė plagosur

Mesazh nga D3M1 prej Tue Sep 20, 2011 10:18 am

Ankara, 20 shtator 2011, NOA – Njė shpėrthim i fuqishėm nė qendėr tė Ankarasė i ka marrė jetėn tė paktėn dy personave, ndėrsa dhjetė tė tjerė kanė mbetur tė plagosur. Lajmin e bėjnė tė ditur mediat turke. Sipas policisė, shkak pėr shpėrthimin dyshohet tė jetė bėrė njė bombė. Autoritetet e sigurisė dhe policisė nė kryeqytetin turk janė vėnė nė alarm duke evakuuar tėrė zonėn e Ankarasė ku mbetėn tė vdekur dy vetė. Mediat bėjnė me dije se policia dyshon edhe pėr praninė e dy bombave tė tjera tė vendosura nė kryeqytet. Ndėrkohė pamjet tregojnė efektivė tė forcave tė sigurisė tė veshur me jelekė antiplumb tė cilėt po patrullojnė nė tėrė zonėn me qen anti-eksploziv duke hequr makinat e parkuara dhe hetuar vendin e shpėrthimit. mit/NOA
Nė foto: Pamje nga shpėrthimi i eksplozivit nė Ankara

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi