Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Fri Sep 23, 2011 2:53 pm


Parashutisti profesionist, Jeb Corliss fluturoi nga maja e malit Tianmen tė Kinės i veshur vetėm me njė uniformė special me krahė.
Ky lėshim nga maja 1500 metra lartėsi mbidetare ėshtė pjesė e stėrvitjeve para sfidės sė tij tė madhe pėr tė fluturuar nga maja e malit e drejtė e nė njė shpellė tė thellė tė maleve kineze.

Amerikani 35 vjeēar kontrolloi me kujdes pajisjet e tij para se tė vendoste uniformėn me krahė dhe helmetėn dhe tė lėshohej nga maja e Malit Tianmen nė Provincėn Hunan.

Corliss tha: “Moti ėshtė faktori kryesor pėr sukses nė kėtė performancė”, ndėrsa kushtet atmosferike afėr tokės ishin tė volitshme me erėra tė lehta.

Pasi fluturoi nga maja e malit nėpėr luginat pėrreth, Corliss bėri njė ulje tė pėrkryer nė njė rrugė malore. Ky “kaskader” mė herėt ėshtė lėshuar edhe nga Kulla e Eiffelit nė Paris, nga rrokaqielli Space Needle nė Seattle dhe Kullat Binjake Petronas nė Malajzi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi