Kafeja, arma kundėr rrudhave dhe celulitit

Shko poshtė

Super Kafeja, arma kundėr rrudhave dhe celulitit

Mesazh nga Nora prej Sat Sep 24, 2011 7:41 am23.09.2011, ora 19:48Kafeja ka shumė pėrbėrės tė dobishėm, siē janė thartirat organike, yndyrat, alkaloidėt, kaliumi, magnezi dhe hekuri. Yndyra e kafesė ėshtė e pasur me thartirėn linoleike, e cila ėshtė njė antioksidues i fuqishėm, ka efekt antikancerogjen dhe stimulon sistemin imunitar. Nė tė njėjtėn kohė, ajo pengon edhe plakjen e lėkurės dhe ka veti antiinflamatore.

Kafeka, locion freskues pėr lėkurėn

Bėni njė kafe tė fortė turke, hidheni nė enė tė vogla dhe ngrijeni. Mė pas, me kėtė akull trajtojeni lėkurėn tuaj. Njė gjė e tillė do ta nxisė qarkullimin e gjakut dhe do ta freskojė lėkurėn tuaj.

Kafeja, tonifikon lėkurėn

Lėkurėn e fytyrės nė mėngjes pastrojeni me njė copė pambuku, tė zhytur nė kafe tė sapo pėrgatitur. Nė kėtė mėnyrė jo vetėm qė do ta unifikoni ngjyrėn e fytyrės, por edhe do ta nxini atė lehtė.

Kafeja, maskė kundėr rrudhave

Njė lugė miell thekre pėrziejeni me njė kafe tepėr tė fortė, tė ftohur mė parė, derisa pėrzierja tė mos bėhet e trashė, si krem. Kėsaj pėrzierjeje mė pas shtojini tė kuqen e vezės dhe e pėrzieni mirė. Kėtė pėrzierje vendoseni nė fytyrė, mbajeni 15 minuta, e mė pas shpėrlajeni mirė.

Kafeja, trajtim kundėr celulitit

Kafen e bluar tė nxehtė hidheni nė vendet problematike dhe ato vende mbėshtillni me fletė plastike, lėreni qė tė veprojė 15 deri 20 minuta, e mė pas lajeni mirė. Kėtė trajtim mund ta pėrsėritni dy herė nė javė. Njė mėnyrė mė e thjeshtė ėshtė qė kafen e bluar ta shtoni nė xhelin tuaj tė preferuar pėr dush dhe, sa herė qė tė bėni dush, bėni masazh tė lehtė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi