Dėshironi trupin e supermodeles?

Shko poshtė

Super Dėshironi trupin e supermodeles?

Mesazh nga Nora prej Sat Sep 24, 2011 7:44 amNėse mendoni se mėnyra mė e mirė pėr shkrirjen e kilogramėve ėshtė kalimi i orėve tė tėra nė palestėr dhe futja e mė pak kalorive nė organizėm, e keni gabim.
James Duigan, trajneri personal i Elle Macpherson dhe Rosie Huntington Whiteley, si edhe ekspertet pėr nutricionizėm, mjeket Marilyn Glenville dhe Kim Pearson, tregojnė se si tė humbni kilogramėt duke ndjekur disa rregulla:

Pėrqendrohuni nė pėrtypjen e mirė tė ushqimit
Mos e anashkaloni mėngjesin
Derisa po hani mos bėni asgjė tjetėr (shikoni TV, dėgjoni muzikė etj.)
Pėrgatitni ushqim tė shėndetshėm
Nė radhė tė parė hani pemė
Copėtojeni ushqimin nė pjesė mė tė vogla
Hani nga pak dhe mė shpesh
Rregullisht pini ujė

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi