Si t dilni bukur n foto duke buzqeshur.

Shko posht

Super Si t dilni bukur n foto duke buzqeshur.

Mesazh nga Nora prej Sat Sep 24, 2011 7:46 amA keni nj buzqeshje pa shklqim n fotografi? M posht jan disa kshilla q si t nxirni n pah buqqeshjen tuaj m t mir gjithmon.KSHILLA BUZQESHJE NGA NJ DENTIST

Dr. Jeff Evans, nj dentist estetik i cili ka punuar me vipa dhe aktor t Broadway-t thot se nj buzqeshje e bukur fillon me nj shikim n pasqyr.
Thjesht filloni t praktikoni buzqshjen prpara pasqyrs me dhmbt pak t ndar, sikur jeni shum e emocionuar pr dicka- thot ai. Do tregoni m shum dhmb t bardh, sepse dhmbt e poshtm nuk do t fshihen mbrapa t siprmeve ,dhe buzqeshja juaj nuk do t duket e sforcuar.
Q t keni nj buzqshje edhe m xixlluese, njomini dhmbt prpara fotos. Mund t shtoni edhe m shum shklqim nse vini pak shklqyes n qndr t buzs s poshtme.KSHILLA T TJERA NGA DOKTORI:
Shmangni buzqeshjet e gjra nse keni buz t trash lart. Buzqeshni aq sa t tregoni dhmbt, por jo aq sa ti holloni buzt. Nse buza e siprme sht e holl, buzqesh aq sa dy ant poshtme t dhmbve t lartm t prekin buzn e poshtme. Impakti vizual i dhmbve t siprm i kombinuar me buzn e poshtme do ta heq vmendjen nga buza e holl lart.
Ju duken shum mishrat ose ngjyr e kontur t parregullt? Athere praktikohu me buzqeshjen q mbulon pjesn e siprme.PROVONI HILE MAKIAZHI
Buzkuqt me nuance lejla dhe t kuqe dhe nntone blu, gjithashtu nxirsit q duken me shum kafe se gold i bn buzqeshjet t duken m t bardha. Ngjyrat ciklamin dhe t kuqrremta i bjn dhmbt m t verdh. Ngjyra trndafili ose roza e leht zakonisht ofrojn kontrast.BUZQESH SIPAS FORMS S FYTYRS
Po ashtu si modeli i flokve q keni zgjedhur, buzqshja m e bukur varet nga forma e fytyrs tuaj. N prgjithsi, njerzve me fytyr ovale u shkon cdo lloj buzqeshje. Ato njerz me fytyr m t gjat, ose m vertikale, duken m bukur me buzqeshje q nxjerrin n pah aspektin horizontal t dhmbve t tyre. Pr fytyrat m rrombullake ndodh e kundrta: nj buzqeshje e gjat balancon gjrsin e fytyrs. Nj buzqeshje e gjer ndihmon nj fytyr katrore t duket m ovale.MENDO PR PERSONIN E ZEMRS
Sa gjrsisht buzqeshim kur jemi vrtet t lumtur n at moment. Disa njerz e kan t pamundur t bjn nj buzqeshje false. Por mund ta gnjeni veten duke menduar pr dik q doni shum ose dicka qesharake.MERR DHE NXIRR FRYMN
Nse nuk mund t prfytyroni imazhin e dickaje qesharake ose dik q doni, provoni t merrni frym dhe t buzqeshni kur e nxirrni frymn. Do tju relaksohen muskujt e fytyrs dhe do tju japin nj buzqeshje edhe m natyrale.SYT THON GJITHCKA
Shum njerz mendojn se celsi i nj buzqeshje natyrale jan syt e rrudhur. Mbajeni mnd kt kur t pozoni pr fotografi: Mund t duket buzqeshja me ngritjen tek syt. Q t ndjeheni m mir, praktikohuni para pasqyrs duke e mbuluar gojn dhe shihni vetm syt kur buzqeshni.LARGOJENI GJUHN
Fytyra do tju reklaksohet shum nse e vini gjuhn mbrapa dhmbve teksa buzqeshni.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi