Tri surprizat e vjeshtės sė Ēiljetės

Shko poshtė

Super Tri surprizat e vjeshtės sė Ēiljetės

Mesazh nga Nora prej Sun Sep 25, 2011 8:24 amNėse mendoni se pas impenjimeve tė shumta tė verės Ēiljeta Xhilaga po bėn pak pushim, gaboheni.

Pasi e ka pėrshkuar bregdetin shqiptar nga Veriu nė Jug me koncerte, pasi ka realizuar klipin e kėngės “Sonte mė dhemb zemra”, tani ėshtė momenti pėr plane tė reja, por edhe pėr njė program serioz dobėsimi nė mėnyrė qė tė ruajė statusin e veēantė tė njė femre seks simbol. Ju rrėfejmė axhendėn e re tė Ēiljetės, ku nuk bėn pjesė kėnga, por filmi.

Aktore nė njė film me kast aktorėsh italianė dhe shqiptarė
Nuk e ka pėr herė tė parė, sepse e ka provuar prej shumė vitesh nė filmin “Ishte kohė pėr dashuri”. Me njė rol tė vogėl nė njė projekt shumė tė suskeshėm tė Ylli Pepos, Ēiljeta nė la tė kuptojmė se synon edhe botėn e kinematografisė. Gjithsesi, nuk pamė ndonjė rol tė saj nė filmat e mėpasmė. Por, me sa duket, tani ka ardhur koha. Sipas disa burimeve tona, kemi mėsuar se Ēiljetės i ėshtė ofruar njė rol i rėndėsishėm nė njė film, i cili do tė realizohet nė Itali me protagonistė jo vetėm aktorė shqiptarė, por edhe emra tė rėndėsishėm tė kinematografisė italiane. E pyetur nga gazeta pėr tė mėsuar mė shumė detaje, Ēiljeta na tregon se nuk ka ende diēka konktrete pėr tė na thėnė, por sapo tė jetė marrė vendimi pėrfundimtar, do tė nė rrėfejė gjithēka.

Njė maratonė kompeticioni me performanca live
Ky ėshtė njė tjetėr angazhim i kėngėtares. Mėsohet se nė njė nga programet e rėndėsishme tė televizioneve tona, Ēiljeta ėshtė thirrur pėr t’u bėrė pjesė e njė konkursi mes kėngėtarėsh. Kemi mėsuar se do tė jenė dhjetė kėngėtarė shumė tė njohur dhe ekspertė nė tė kėnduarit live, ndėrkohė qė autori i programit ka preferuar qė pjesė tė kėtij kompetizioni tė ketė edhe Ēiljetėn. Duke qenė e njohur si kėngėtare komerciale, ku pjesa vizive ėshtė aq e rėndėsishme, saqė duket sikur muzika dhe tė kėnduarit del nė plan tė dytė, me sa duket kėsaj here do kemi surpriza. Ēiljeta do tė kėndojė live, si pėr tė na thėnė se ne jemi gabuar qė nuk e kemi marrė serizisht zėrin e saj. Mėsohet se ajo nuk do tė kėndojė repertorin e saj, por kėngė tė njohura tė emrave tė mėdhenj tė muzikės botėrore, gjė qė e vėshtirėson edhe mė shumė kėtė kompeticion. Tė shohim nėse do t’ia dalė. Por, po tė kemi parasysh rezultatin shumė tė mirė qė mori tek “Dancing”, duke u renditur e dyta, ne kemi mundur tė zbulojmė njė anė tjetėr tė Ēiljetės, atė qė kur merr pėrsipėr diēka, do ta bėjė atė perfekt. Ne kemi besim qė do jetė po kaq ambicioze edhe nė kėtė kompeticion.

Njė duet me DJ Blunt pėr tė qenė nė trend
Ndėrkohė qė muaj mė parė u fol pėr njė duet tė Ēilejtės me Noizyn, nė fakt mėsojmė se ajo me tė vėrtetė do tė realizojė njė duet, jo me Noizyn por me Dj Blunt. Kėnga ėshtė pothuajse gati dhe po bėhen pėrgatitjet e prezantimit tė saj me njė klip. Ndėrkohė, Ēiljeta kėtė vit nuk do marrė pjesė tek festivali “Kėnga Magjike”, pa lėnė mėnjanė kėngėt e reja, tė cilat nuk do tė jenė tė pakta.

Gjashtė kilogramė mė pak pėr tė surprizuar Aleksin
Ajo e ka thėnė vetė qė ėshtė natyrė dembele por, nėse do e shihni Ēiljetėn nė palestėr, do kuptoni se po iu fut njė pune, mund tė bėjė ēudira. Formėn e mirė fizike qė e fitoi tek “Dancing”, ka vendosur ta mbajė, por pse jo edhe ta pėrsosė. Tashmė ajo ka hequr plot gjashtė kilogramė dhe ka si qėllim qė krahas dobėsimit, tė tonifikohet e tė bėhet me muskuj. Kėshtu do tė mund t’i bėjė njė surprizė tė dashurit tė saj Aleksandrit, qė jeton larg dhe qė ka njė formė fizike shumė tė mirė, sepse ėshtė mjaft i apasionuar pas palestrės. Natyrisht qė jo vetėm Aleksandri, por edhe ne e mirėpresim ēdo ndryshim pėr mirė nė pamjen e Ēiljetės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi