Gentes i bie pazari n koncerte

Shko posht

Super Gentes i bie pazari n koncerte

Mesazh nga Nora prej Sun Sep 25, 2011 8:26 am
A i mbani mend performancat e para t Genta Ismajlit, ather kur muzika jon kishte prurje dhe tendenca t reja, me kng e muzik zbavitse dhe kur konkurenca nuk ishte akoma kaq agresive sa sot?
Asokohe Genta Ismajli krkonte pr nj koncert jo m pak se 5000 euro. Pr kt gj kan shkruar edhe mediat, madje kan reaguar menaxhert dhe organizatort e eventeve, t cilt thoshin se far jep Genta, prvese nj performance play back?
Megjithat, ajo vazhdoi duke knduar e performuar n shum lokale dhe u b nj nga kngtaret m t paguara ose, m mir t themi, ishte n majn e pagesave, q ia kalonte gati do kngtareje.
Nuk ka kaluar shum koh dhe ja ku na vjen lajmi se Genta ka lshuar pe tashm tek mimet, pasi kndon edhe m pr m pak lek. Natn e Vitit t Ri, n Krcov t Maqedonis ajo sht paguar 5.000 euro nga pronari i restorantit, por q nga ajo koh Genta n koncerte shkon edhe pr 2.000-2.500, euro aq sa paguhen kngtaret Dafina Zeqiri, Nora Istrefi e Tuna Sejdiu, pr shkak t konkurencs s lart n treg.
Genta e ka kuptuar se po t vazhdonte t mbante mimin e lart, ather ajo do t ngelej pa asnj koncert dhe gjith financat ekzistuese do ti shkonin n investime t projekteve muzikore.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi