Sulmohet ndėrtesa e CIA-s nė Kabul?

Shko poshtė

Super Sulmohet ndėrtesa e CIA-s nė Kabul?

Mesazh nga D3M1 prej Mon Sep 26, 2011 8:15 pm


Zyrtarėt amerikanė dhe afganė thonė se janė dėgjuar tė shtėna nė ndėrtesėn e CIA-s nė Kabul. Nuk ka pasur njoftime tė menjėhershme pėr viktima eventuale, ndėrsa hetimet thuhet se janė duke vazhduar.
Incidenti vjen dy javė pasi militantėt qėlluan me raketa dhe armė ndaj ambasadės amerikane nė kryeqytetin afgan, ndaj selisė sė NATO-s dhe ndėrtesave tė tjera qeveritare, raporton Evropa e Lirė.

Shtetet e Bashkuara kanė akuzuar agjencinė pakistaneze tė inteligjencės pėr mbėshtetje tė rrjetit militant, Hakani, nė sulmet e 13 shtatorit.

Islamabadi i ka hedhur poshtė akuzat.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi