Prodhimi i iPhone 4S kushton mbi 200 dollarė

Shko poshtė

Super Prodhimi i iPhone 4S kushton mbi 200 dollarė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Oct 07, 2011 11:29 am


Njė raport i kompiluar nga njė kėrkim i UBM thotė se kostoja e prodhimit pėr njė iPhone 4S ėshtė pėrafėrsisht rreth 200 dollarė.UBM
ka analizuar historinė e pėrgjithshme tė kostove pėr secilin komponentė
tė telefonit tė Apple, dhe ka ardhur nė pėrfundim se kompanisė
amerikane prodhimi i njė iPhone 4S i kushton saktėsisht 203 dollarė pėr
modelin me 32GB memorie tė brendshme.
Kjo kosto ėshtė e pėrafėrt me atė tė iPhone 4 tė cilin Apple e kishte lansuar gjatė vitit tė kaluar.

Ēmimi tė cilin Apple e ka vėnė pėr modelet e iPhone 4S me 16GB, 32GB
ose 64GB janė 649, 749 dhe 849 dollarė amerikan, respektivisht.

Pėr tė gjithė ata qė nuk e dinė, iPhone 4S vjen me versionin e fundit
tė sistemit operativ tė Apple, iOS 5, qė do ta pėrshpejtojė telefonin
pėr mė shumė se dy herė, krahasuar me iPhone 4, ndėrsa ky model
gjithashtu do tė mbėshtetet edhe me procesorin dy bėrthamor, i cili do
ta pėrshpejtojė edhe mė tej telefonin mobil mė tė kėrkuar nė botė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi