Risitė nė Hotmail

Shko poshtė

Super Risitė nė Hotmail

Mesazh nga D3M1 prej Sat Oct 08, 2011 10:36 am


Nė garėn pėr tė marrė kreun e ofertės sė shėrbimeve pa pagesė tė
postės elektronike, Microsoft shtoi pesė funksionalitete tė reja nė
klientin e vet, duke iu afruar kėshtu oponentit mė tė madh, Gmailit.
Siē
pohon Microsoft nė lajmėrimin e lėshuar pėr mediat, hulumtimet kanė
treguar se madje gjysma e postės elektronike qė e pranon shfrytėzuesi
brenda ditės nė inboxin e tij pėrbėhet nga newsletter-at dhe ofertat pėr
blerje. 17 pėr qind tė tjera janė lajmėrimet nga rrjetat shoqėrore,
nėntė pėr qind janė lajmėrime grupore dhe lajmėrimet tjera, gjashtė pėr
qind e pėrbėjnė kuponėt pėr lirime, e dy pėr qind janė spam dhe po aq
postė tjetėr. Vetėm 14 pėr qind e postės sė marrė e pėrbėjnė mailėt
personal.

Microsoft me qėllim tė pėrmirėsimit tė pėrvojės sė shfrytėzuesit futi
risitė nė klientin pėr shfletuesit e internetit. Pėrmes shėnimit tė
veēantė automatik tė lajmėrimeve nga rrjetat shoqėrore, mesazheve tė
cilat kanė attachment (sikurse qė janė fajllat e Office-it, fotografitė e
tė ngjashme) ose tė ofertave tė ndryshme, Hotmail prej tani nė mėnyrė
tė pėrshtatshme do tė dalloj newsletter-at dhe do ti klasifikoj ata nė
njė kategori tė posaēme pėr hir tė lehtėsimit tė kėrkimit. Nėse ndonjė
newsletter nuk e dėshironi dhe njė herė kėrkoni ndėrprerjen e pranimit
tė tij, Hotmail vetvetiu, nė mėnyrė krejtėsisht automatike do tė jetė
kėmbėngulės me kėrkesat pėr ndėrprerjen e dėrgimit (nganjėherė duhen
bėrė me dhjetėra kėrkesa) dhe do tė keqtrajtoj dėrguesit derisa ata tė
mos heqin dorė, pa pasur nevojė pėr ndonjė aksion shtesė tė
shfrytėzuesit.

Organizimi dhe pastrimi i kutisė postare tani ėshtė dukshėm mė i
thjeshtė dhe “mė i menēur”, e fshirja e mesazheve tė vjetruara njė
pėrvojė mė e mirė me opsionin “e mesazheve ngjitėse (sticky)”. Mesazhet e
ardhura tani mund tė ndahen sipas autorėve nė direktoriume tė veēanta, e
tė gjitha kėto janė tė lehtėsuara me pėrdorimin e menēur tė funksionit
drag & drop.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi