Fejesa e Getoarit, mungojnė koleget. Arsyeja? I ka pasur tė gjitha tė dashura

Shko poshtė

Super Fejesa e Getoarit, mungojnė koleget. Arsyeja? I ka pasur tė gjitha tė dashura

Mesazh nga D3M1 prej Sat Oct 08, 2011 4:51 pm


Njė festė shumė glamour ėshtė realizuar me rastin e fejesės sė rep-kėngėtarit Getoar Selimi me tė pėrzgjedhurėn e tij, bukuroshen Florenta Islami. Mbrėmja ėshtė mbajtur kėtė javė nė hotel “Emerald” nė Prishtinė, nė mes tė njė numri tė madh tė ftuarish. Salla ku ishte organizuar fejesa, shkėlqente nga dekori, ndėrsa tė ftuarit si gjithmonė tė veshur me shumė shije. Thuhet se pėr gjithė organizimin e kėsaj fejese ishte pėrkujdesur e ėma e Getit, zonja Florije Kemendi Selimi, e cila ishte ajo qė priste gjithė tė ftuarit nė hyrje tė hotelit, sė bashku me djalin tjetėr, Liberianin.

Ajo qė vihej re nga gjashtė albumet me fotografi qė e ėma e Getit kishte postuar nė profilin e saj, ishte se ndėr tė ftuarit dominonin shumė fytyra publike meshkuj, ndėrsa mungonte gjinia femėrore dhe femrat e njohura VIP. Ndėr tė ftuarit, pėrveē familjarėve tė tij, tė pranishėm ishin edhe anėtarėt e grupit Skillz (Ledri dhe Visari), Milot Binaku (ish i dashuri i Genta Ismajlit), stilisti Valdrin Sahiti, Noga, Drin Zatriqi (menaxheri i Dafina Zeqirit), disa rep-artistė tė tjerė, qė nuk janė shumė tė njohur, si dhe shumė tė ftuar qė nuk i pėrkasin ekranit. Duke e ditur qė Geti ka shumė miq nė muzikė me tė cilėt edhe ka bashkėpunuar, siē duket, asnjė nuk e kishte nderuar ose tė paktėn nuk ka pasur ftesa nga ai.

Njė tjetėr arsyetim vinte se Geti me shumicėn e femrave tė kėngės ka pasur lidhje dhe ka qenė e pakuptimtė qė t’i ftojė nė ceremoninė e fejesės, pasi nė njė farė mėnyre do tė lėndonte tashmė tė pėrzgjedhurėn e tij, Florentėn, me tė cilėn pėr herė tė parė ka bėrė njė hap drejt fejesės, ndryshe nga lidhjet e tjera qė ka pasur rep-kėngėtari.

Nga Shqipėria mbase nuk kishte asnjė tė ftuar ose tė paktėn nga gjashtė albumet qė hulumtuam ne, nė asnjėrin nuk gjetėm dikė tė njohur. Nuk ishte as Stresi me tė cilin ka planifikuar duet, as Ēiljeta, Flori e Elvana, po ashtu nuk ishte Nora Istrefi, e cila ėshtė pėrfolur pėr njė lidhje para shumė vitesh, tė cilėn e kanė pranuar tė dy, por edhe ajo mungonte.

Nuk ishte e pranishme as Genta Ismajli, e cila si duket kishte bėrė pėrgatitjet pėr nisje nė koncertin e saj nė Nju Jork, por as Dafina Zeqiri, e cila po ashtu kishte paralajmėruar bashkėpunim me Getin. Nuk ishte gjėkundi as Tuna e asnjė femėr tjetėr e estradės. E fejuaram Florentam ishte veshur me shumė shije, njė fustan i cili ishte dizajnuar enkas nga stilisti Sahiti, si dhe me njė krehje shumė tė bukur. Kjo bėnte qė biondja e Getit tė shkėlqente atė natė.

Mė shumė e lumtur shihej se ishte e ėma e Getit, Florija, e cila me shumė dėshirė kishte pritur e pėrcjellė tė gjithė tė pranishmit nė mbrėmje, kurse pėr argėtim ishte kujdesur kėngėtarja e njohur kosovare, Teuta Selimi, e cila kishte udhėtuar pėr kėtė ceremoni nga Zvicra.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi