Apple do lansoojė iMessage, me iOS 5

Shko poshtė

Super Apple do lansoojė iMessage, me iOS 5

Mesazh nga D3M1 prej Mon Oct 10, 2011 2:16 pm


Gjatė sė mėrkurės sė kėsaj jave, Apple do ta lansojė versionin e saj mė tė ri tė sistemit operativ, iOS 5. Mirėpo,
njėra ndėr veēoritė e kėtij sistemi operativ, do tė jetė edhe iMessage,
i cili ėshtė pothuajse njė shėrbim falas pėr dėrgimin e SMS’ve.

Nė fakt, sot ka me dhjetėra aplikacione mobile tė cilat mundėsojnė
dėrgimin e SMS’ve pa pagesė, mirėpo besohet se iMessage do tė jetė njė
shėrbim popullor, i cili do ta zėvendėsonte dėrgimin e mesazheve pėrmes
iPhone.

Sipas njė raporti tė fundit, tė cituar nga New York Times, thuhet se
SMS’tė gjenerojnė rreth 20 miliardė dollarė vetėm nė Shtetet e Bashkuara
tė Amerikės, dhe kjo ėshtė njė e treta e tė hyrave pėr secilin operator
mobile atje.

Megjithatė, iMessage do tė mbetet si shėrbim i izoluar vetėm nė iOS,
mirėpo prap se prap operatorėt mobil do tė mund tė “lėndohen” nga
funksioni i ri i kompanisė Apple.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi