Lulet prcjellin mesazh

Shko posht

Super Lulet prcjellin mesazh

Mesazh nga ditush prej Wed Oct 12, 2011 12:00 pmPrej shekujsh lulet kan qen gjithmon mesazh dashurie. Ngjyra, era, forma... T gjitha kan nj "domethnie sentimentale". N kt test lulesh mund t njohsh veten tnde dhe nj pjes tjetr tnden.
Margarita: nevoj pr t dashuruar
Ai: N qoft se t plqen t'i dhurosh Margarita vajzs q do, je me t vrtet i ndjeshm. Npr ndrrat tuaja me t dashurn tnde, shtit, npr kopshte t pafundme, i dehur nga era e barit dhe e luleve. N raportin me nj person krkon mbi gjithka ngrohtsin dhe mirkuptimin.
Ajo: Kur merr nj tuf margaritash, t hapet zemra dhe mendon q ai q ta drgon sht nj njeri me shpirt xhentil dhe romantik, si je tij. Je nj vajz q jeton akoma me t vjetrn dhe beson akoma q virgjria sht dhurata m e mrekullueshme q mund t'i bsh burrit q do dhe q do ta duash pr gjith jetn.

Trndafili: simboli i pasionit
Ai: Kur do t'i bsh homazhe nj gruaje i dhuroni asaj gjithmon trndafila: N qoft se sht kshtu, ather jan dy: ose je dembel dhe zgjedh lulen m t njohur ose prndryshe je nj tip plot pasione dhe krkon t komunikosh edhe me an t nj dhurate t vogl "zjarrin" tnd.
Ajo: T kuqt, roz, t verdha, apo t bardha. Mjafton q jan trndafila. N qoft se kjo sht e vetmja gjuh q percepton, do t thot q s'je nj tip i ndjeshm. .

Karafili: dhurat pak komprometuese
Ai: Ajo t ka ftuar nj dark intime n shtpin e saj dhe t'i paraqitesh me nj tuf karafilash. N fakt, kjo lule elegante, tregon shum pak pr hamendjet e atij q e dhuron. Karafili sht nj lule komprometuese. Adhuron sendet me vler historike.
Ajo: N qoft se preferon si dhurat nj tuf karafilash, ather je nj tip pak i qndrueshm dhe nuk t plqen t shfaqsh ndjenjat e tua. T plqejn njerzit e qet q nuk t japin prshtypjen se t duan. N nj far mnyre je nj vajz pak e ftoht.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi