A jan t rrezikshme ent nga qeramika?

Shko posht

Super A jan t rrezikshme ent nga qeramika?

Mesazh nga ditush prej Wed Oct 12, 2011 12:07 pmShum njerz plqejn qeramikn pr shkak t dukjes s bukur, por ajo konsiderohet si burim i helmimit me plumb.
Problemi m par ka qen n lyerjen me smalt plumbi kur ent qeramike piqeshin n furra poare n temperatura nn 700 grad celsius.

Sot ent qeramike kontrollohen para shitjes dhe jan mjaft t sigurta pr secilin prdorim t nevojshm n kuzhin.

Ato nuk lirojn m plumb. Megjithat, ekspertt rekomandojn q t mos blini en qeramike ose porcelani nga shtetet e dyshimta

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi