S’ka mė Google.rs

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super S’ka mė Google.rs

Mesazh nga D3M1 prej Thu Oct 13, 2011 3:28 pm


Kohėve tė fundit, motori mė i madh i kėrkimit nė botė, Google.com kishte njė problem me pėrdoruesit e saj shqiptar nė Kosovė, pasi qė shfaqte njė shkurtesė jo fort tė dashur pėr shqiptarėt, domenin Google.rs, nė vend tė atij universal, Google.com.

Pėr kėtė gjė, pėrdoruesit e internetit nė Kosovė ishin tė pakėnaqur duke e marrė parasysh qė ky domen nuk ka tė bėjė mė kosovarėt, edhe pse Google mbase nuk ka qenė nė dijeni pėr kėtė.

Mirėpo, me sa duket tani gjithēka ėshtė rregulluar, pasi qė ofruesi kryesor i internetit nė Kosovė, kompania IPKO e ka njoftuar Google pėr problemin me ri-drejtimin e pėrdoruesve dhe ndėrrimin e gjuhės gjatė qasjes nė shėrbimet e ndryshme tė Google.

Nė pėrgjigjen tė cilėn IPKO ka marrė nga gjiganti amerikan i teknologjisė thuhet se “ri-drejtimi i pėrdoruesve tė IPKO’s mė nuk do tė ndodhė, dhe tė gjithė ata qė vizitojnė Google.com do tė mbeten nė kėtė faqe, dhe jo tė ri-drejtohen nė Google.rs”.

Megjithatė, tė gjithė pėrdoruesit kosovar tė internetit, mund ta provojnė qasjen nė Google.com dhe mė pas tė na shkruajnė nė komente, pėr tė na treguar se a kanė tė njėjtin problem kur vizitojnė motorin mė tė madh tė kėrkimit nė botė, Google.com.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi