Fundi i Botės ne 21 tetor?!

Shko poshtė

Super Fundi i Botės ne 21 tetor?!

Mesazh nga D3M1 prej Sun Oct 16, 2011 6:01 pm


Tė paktėn kėshtu ka parashikuar Harold Camping, njė ish-inxhinier i njohur amerikan cili bėri xhiron e botės me teoritė e tij tė llogaritjes sė Apokalipsit sipas Biblės. Llogari qė sipas tij pėrkojnė saktėsisht me javėn qė vjen.

Bėhuni tė gjithė gati pėr tė ashtuquajturin Fundi i Botės, pasi ai do tė mbėrrijė fiks pas 5 ditėsh, nė datėn 21 tetor tė kėtij viti.

Konkretisht, sipas leximit matematikor qė ai i ka bėrė Biblės, i bie qė bota tė pėrfundojė sė ekzistuari mė 21 tetor 2011.

89-vjeēari Harold Camping, shefi i rrjetit “Radio Family”, i cili u shtrua nė spital qershorin e kaluar pėr njė goditje nė zemėr, tha se ndėrsa Toka do tė shkatėrrohet, tė zgjedhurit e Zotit do tė ngjiten nė qiell duke kaluar ēdo dhimbje.

Llogaritja e Apokalipsit sipas tij, ėshtė e bazuar nė njė lexim matematikor tė Biblės: Data e kryqėzimit tė Jezusit ėshtė vendosur mė 1 prill 33. Shumėzuar dy herė secili nga tre numrat e shenjtė 5, 10 dhe 17 ju do merrni shifrėn 722.500.

Kėto janė sipas tij, pikėrisht ditėt nė mes tė vdekjes sė Jezusit dhe fundit tė botės dhe do tė bjerė saktėsisht mė 21 tetor 2011.

Camping e ka konfirmuar kėtė teori nė njė mesazh audio tė lėshuar sė fundmi: “Ne mund tė jemi tė sigurt se e tėrė bota do tė shkatėrrohet mė 21 tetor”, ka thėnė ai.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi