Flori punon me serbėt, tradhton shqiptarėt?

Shko poshtė

Super Flori punon me serbėt, tradhton shqiptarėt?

Mesazh nga D3M1 prej Mon Oct 17, 2011 9:23 am


Nė kohėn kur nė Kosovė ende po luftohet pėr territore dhe caktim
kufinjsh, ėshtė kompozitori nga Shqipėria, Flori Mumajesi ai i cili
dėshiron qė me anė tė muzikės t’i thyejė kėto barriera duke punuar me
kėngėtare serbe.
Ėshtė kėngėtarja Dunja Ilic ajo qė nė
albumin e saj tė gjashtė e ka kompozitorin shqiptar, ndėrsa pop ylli
serb pėr revistėn “Scandal” e pranon pa problem kėtė.

“Ka ngelur vetėm qė publiku ta shohė punėn time qė kam realizuar deri
tani. Janė kėngėt “Srce Mekse Od Kasmira” dhe “Breath”, pastaj ėshtė
veēantia qė gjithė albumin e kam bėrė me klipe. Unė jamė shumė e kėnaqur
qė audienca e pranoi kėtė trend tė ri tė promovimit tė albumit tė ri
dhe ekipi im ėshtė i kėnaqur. Vlen tė pėrmendet njė kėngė speciale qė e
kam nė albumin e ri qė e ka punuar kompozitori mė i mirė shqiptar, Flori
Mumajesi e cila titullohet “Ne Stize Me Kajanje”, e qė ėshtė ndėr tė
preferuarat e mia”, theksoi Ilic.

Nga ana tejtėr Panorama mėson se Flori Mumajesi vazhdimisht ėshtė
duke refuzuar talentėt shqiptarė qė tė krijojnė kėngėt e tyre, pėrkundėr
faktit se po ofrojnė shuma tė mėdha parash, teksa kėtė punė e bėn pėr
njė ēmim shumė tė ulėt pėr ata bullgarė dhe serbė.

Dunja Ilic ėshtė pop kėngėtare serbe e cila e ka mikeshė shumė tė
afėrt legjendėn e pop muzikės serbe, Svetlana Raznatovic (Ceca),
bashkėshorti i tė cilės, Arkani, ka qenė nė krye tė paramilitarėve serbė
qė kanė kryer masakra gjatė luftės nė Kosovė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi