erek i mir pr IBM

Shko posht

Super erek i mir pr IBM

Mesazh nga D3M1 prej Tue Oct 18, 2011 9:30 pm


IBM publikoi rezultate t mira t afarizmit gjat erekut t
tret dhe ka rritur pritjet pr t ardhmen i nxitur nga rritja e
biznesit n lidhje me softuerin.
Gjat erekut t tret IBM
pati rritje t t hyrave pr 8%, n 26.2 miliard dollar, derisa profiti
sht rritur pr 7%, n 3.8 miliard dollar.

Prfaqsuesit e IBM n veanti kan cekur afarizmin n lidhje me
softuerin dhe shrbimet q sht ritur pr 13%, respektivisht 9% n
krahasim me periudhn e njjt nj vit m hert.

T nxitur nga kto rezultate n IBM kan rritur pritjet n nivel t vitit nga 13.25 n 13.35 dollar pr nj aksion.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi