Rusia ndėrton bazė ushtarake nė Serbi?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rusia ndėrton bazė ushtarake nė Serbi?

Mesazh nga D3M1 prej Wed Oct 19, 2011 2:25 pm


Pėrkundėr garancive tė ministrit rus pėr situata emergjente,
Sergej Shoigu, se Qendra humanitare rajonale nė Nish tė Serbisė nuk
ėshtė kurrfarė baze ushtarake ruse nė Ballkan dhe as vend prej nga Moska
do tė mund tė spiunonte mburojėn antiraketore nė Rumani, Washingtoni
megjithatė beson se qendra ėshtė themel pėr bazėn e ardhshme nė tė cilėn
do tė mund tė vendoseshin njėsitė ushtarake ruse.
Nėnkryetari
i Qeverisė serbe, Ivica Dacic dhe ministri rus pėr situata emergjente,
Shoigu kanė nėnshkruar nė Beograd dokumentin me tė cilin mundėsohet ky
ndėrtim, bėjnė tė ditur mediat.

Janosh Bugajski, shef i programit pėr Studime tė Evropės Juglindore
citohet tė ketė thėnė se Moska gjithsesi ka ndėr mend qė nga kjo qendėr
humanitare tė zhvillojė nė qendėr ushtarake.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi