Vriten 24 ushtarė dhe policė nė Turqi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Vriten 24 ushtarė dhe policė nė Turqi

Mesazh nga D3M1 prej Wed Oct 19, 2011 2:26 pm


Sė paku 24 ushtarė dhe policė janė raportuar tė vrarė nė njė
sulm ndaj forcave tė sigurisė nė Turqinė juglindore, qė dyshohet tė jetė
kryer nga rebelėt kurdė.
Raportet e mediave lokale kanė bėrė
tė ditur se 18 ushtarė tė tjerė janė plagosur kur militantėt nga Partia
e Punėtorėve tė Kurdistanit, sulmuan disa vende nė provincėn Hakari,
pranė kufirit me Irakun.

Nuk ka pasur komente tė menjėhershme nga ushtria turke, por raportet e
mediave thanė qė komandot turke kaluan kufirin nė Irakun verior pėr tė
ndjekur rebelėt qė po iknin.

Me tė dėgjuar pėr kėtė sulm, kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan,
ka anuluar njė udhėtim tė planifikuar mė parė pėr Kazakistan.

Sulmi ėshtė njėra nga rebelimet mė tė pėrgjakshme qė ka parė Turqia ndėr vite.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!

D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 27
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi