Biondet mė tėrheqėse, brunet bashkėshorte mė tė mira

Shko poshtė

Super Biondet mė tėrheqėse, brunet bashkėshorte mė tė mira

Mesazh nga Nora prej Thu Oct 20, 2011 9:27 am
Ngjyra e flokut ndikon nė mendimin e femrės pėr pamjen e vet, prandaj shumė femra ndihen me vetėbesim mė tė madh nėse flokėt ngjyrė kafe i ngjyrosin me nuanca mė tė ēelėta, zbulon studimi.

Tri tė katėrtat e bruneve ndihen mė seksibile dhe glamuroze pasi qė flokėt e tyre tė errėta i ēelin me fije ose ngjyrė tė re, zbulon studimi i kompanisė Tresemme e specializuar pėr ngjyrėn pėr flokė i kryer nė 3000 femra. Ato me flokė mė tė ēelėt ndihen mė tė sigurta nė vete, ndėrsa ēdo e pesta e shikon jetėn me optimizėm mė tė madh. Gati ēdo e katėrta femėr ėshtė penduar kur i ka kthyer nuancat natyrale e ngjyrės kafe.

Brunet konsiderojnė qė meshkujt u kushtojnė mė shumė vėmendjeve biondeve, ndėrsa gati njė e treta e tyre konsideron qė pėr shkak tė flokėve ngjyrė kafe nuk bien dhe aq nė sy. Dhjetė pėr qind e femrave mendojnė qė njerėzit sillen pa respekt ndaj biondeve, ndėrsa ēdo e pesta konsideron se si nuancat mė tė ēelėta i kanė sjellė mė shumė vėmendje.

Biondet ndihen mė tė hareshme, ndėrsa brunet konsiderohen inteligjente dhe tė sofistikuara. Gati gjysma e femrave konsideron qė biondet tėrheqin meshkujt, por pėr kėtė arsye 80 pėr qind nga to besojnė qė femrat me ngjyrė tė errėt tė flokut janė bashkėshorte mė besnike.

“Ngjyra e flokut mund tė ndikojė shumė nė atė se si dikush ndihet dhe ėshtė e pabesueshme qė disa femra pohojnė qė ndihen tėrėsisht ndryshe si bionde. Ndryshimi i ngjyrės mund tė jetė gjė e mirė, por e rėndėsishme ėshtė qė tė mbahet mend qė ngjyrosja e tepruar e flokėve mund tė dėmtojė flokėt”, thekson zėdhėnėsi i kompanisė.

Me ngjyrosjen e flokėve femrat fillojnė mesatarisht nė moshėn 21-vjeēare, ndėrsa pėr njė vit shpenzojnė gati 200 euro pėr flokė. Shumica e femrave fillojnė t’i ngjyrosin flokėt sepse flokėt e tyre natyrale janė mes biondes dhe ngjyrės kafe, respektivisht ngjyrė hiri.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi