Zbulohet futbolli me dy topa

Shko posht

Super Zbulohet futbolli me dy topa

Mesazh nga D3M1 prej Thu Oct 20, 2011 9:54 am


Nuk sht nj film, e as fantazi. sht nj realitet. Muajin e kaluar, n
Ukrain sht formuar Federata e "Footdoubleball", m saktsisht
futbolli me dy topa.

Me siguri se dshironi ta dini se si
funksionon, se si luhet! sht e thjesht, sht nj sport njjt si
futbolli, vetm me dallim se luhet me dy topa n t njjtn koh (jan
me ngjyra t ndryshme, pr tu dalluar).

N fillim t ndeshjes, secila skuadr e merr posedimin e nj topi, fillon t sulmoj dhe t
mbrohet n t njjtn koh. M pas, nse njri nga dy ekipet e merr
topin e kundrshtarit, mund t sulmoj njkohsisht.

Kshtu q, do t jet nj portier q mund ti vijn dy topa n t njjtn koh,
viktim apo jo? Federata e ka vendosur po ashtu nj rregull mjaft
serioz, pr momentin i disponueshm vetm n Ukrain.

Aty shkruan se nuk ekziston pozita jasht loje, ndrsa nevojiten dy gjyqtar me veshje t ndryshme.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi