Si tė jeni bashkėshort i mirė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Si tė jeni bashkėshort i mirė

Mesazh nga Nora prej Thu Oct 20, 2011 11:11 am

Shumė meshkuj nuk dinė si tė veprojnė nė jetėn bashkėshortore dhe nuk kuptojnė pikėpamjet e grave tė tyre.Ja disa veti qė u nevojiten meshkujve:

1. Sigurohuni nė punėsim
2. Ēdo ditė thoni gruas suaj se e dashuroni
3. Jepni tė holla pėr pagesėn e faturave
4. Rregulloni parregullsitė qė janė nė shtėpi
5. Kaloni kohė me fėmijėt tuaj
6. Tregoni se ajo ėshtė e vetmja nė mendjen tuaj
7. Bėni komplimente kur ajo shton peshė
8. Ndihmojeni qė tė ulė peshėn
9. Inkurajojeni gruan tuaj qė t'i ndjekė ėndrrat e saj.
10. Qėndroni afėr saj nė kohė tė vėshtira
11. Lavdėrojeni kur ajo bėn diēka tė mirė
12. Mos flisni keq pėr nėnėn e saj (mos harroni, ajo ėshtė gjysma e imazhit tė nėnės sė saj)
13. Mundohuni ta kuptoheni pėr ēdo gjė
14. Jepni pėrgjigje kur ėshtė nevoja
15. Kur gruaja juaj ėshtė e sėmurė, mundohuni t'i ndihmoni rreth shtėpisė, sepse ajo do ta bėnte tė njėjtėn gjė pėr ju!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi