“Jashtėtokėsori” pozoi nė xhungėl

Shko poshtė

Super “Jashtėtokėsori” pozoi nė xhungėl

Mesazh nga D3M1 prej Sat Oct 22, 2011 2:39 pm


Njė fotografi, ku shihet njė jashtėtokėsorė duke shėtitur nėpėr
pyjet e Amazonės, ėshtė nxjerrė si dėshmi se megjithatė ekzistojnė
aktivitete mbinatyrore nė tokė.
Fotografia ku shihen fėmijė
tė paidentifikuar me shpinė tė kthyer, ndėrsa nė prapavijė disa metra
larg tyre njė dritė shkėlqyese dhe njė jashtėtokėsorė, ėshtė marrė nga
njė video e bėrė nga dy turistė britanikė tė cilėt po vizitonin rajonin
Mamaus tė xhunglės sė Brazilit.

Kjo video ėshtė vėrejtur sė pari nga shkrimtari i aktiviteteve
paranormale, Mike Cohen, i cili thotė se ky rajon njihet pėr
“aktivitetet e shpeshta tė UFO-ve”.

“Kjo ėshtė njė fotografi shumė origjinale tė cilėn vėshtirė se mund
ta diskreditosh. Vjen nga njė rajon i njohur pėr aktivitetet e shpeshta
tė UFO-ve. Me sa duket, jashtėtokėsorėt janė tė interesuar pėr kėtė
rajon pėr shkak tė biodiversitetit biologjik”, thotė Cohen.

Sipas tij, ky rajon ishte nė fokus tė hetimeve shtetėrore braziliane –
tė njohur si Operacioni Prato - ku ushtria ishte dėrguar pėr tė
monitoruar dhe konfirmuar prezencėn jashtėtokėsore nė rajon”.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi