Tėrmet i fortė nė Turqi

Shko poshtė

Super Tėrmet i fortė nė Turqi

Mesazh nga D3M1 prej Sun Oct 23, 2011 1:35 pm


Njė tėrmet 6.6 ballė sipas shkallės Rihter ka goditur provincėn turke tė Vanit, nė pjesėn perėndimore tė vendit, nė afėrsi tė kufirit me Iranin. Sipas Institutit Gjeologjik turk, lėkundjet janė regjistruar nė orėn 12.41.

Bėhet e ditur se epiqendra e tėrmetit ka qenė nė fshatin Tabanli. Sipas mediave lokale, shumė shtėpi janė shembur dhe vazhdojnė ende tė ndihen lėkundje tė lehta.

Tėrmetet nė Turqi janė shumė tė shpeshta. Nė vitin 1999 humbėn jetėn rreth 20 mijė persona nga dy tėrmete tė forta nė veriperėndim tė Turqisė. Ndėrsa gjatė kėtij viti vdiqėn 2 persona dhe 79 tė tjerė u plagosėn pėr shkak tė njė tjetėr tėrmeti nė veriperėndim tė vendit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi