Genta Ismajli pėrjashtohet nga festivali i RTSH

Shko poshtė

Super Genta Ismajli pėrjashtohet nga festivali i RTSH

Mesazh nga Nora prej Thu Oct 27, 2011 8:32 amGenta Ismajli ishte lajmėruar se ka qenė duke u bėrė gati pėr pjesėmarrjen e saj nė Festivalin e Kėngės nė Radiotelevizionin Shqiptar, por menaxheri i Gentės ka pohuar tė kundėrtėn.
John Goci, menaxher i kėngėtares, ka thėnė pėr Standard se Genta as kėsaj radhe nuk do tė mund tė jetė pjesė e kėtij festivali, pavarėsisht dėshirės sė saj.
Sipas tij, kompozitori qė kishte shkruar kėngėn me tė cilėn Genta Ismajli do tė paraqitej nė kėtė kompeticion, nuk ishte shqiptar, gjė qė e ka penalizuar kėngėtaren kosovare, e cila prej kohėsh bashkėpunon edhe me tė huaj, me qėllim qė tė prekė tregun internacional tė muzikės.
Sipas rregullores, nė mėnyrė qė ajo tė marrė pjesė nė Festivalin e Kėngės nė RTSH – qė kėtė vit thuhet se drejtohet nga Adi Krasta dhe kėngėtarja e njohur Eda Zari – kompozitori i kėngės duhet tė jetė medoemos shqiptar.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi