Nusja ia shpėtoi jetėn dhėndrit ditėn e martesės

Shko poshtė

Super Nusja ia shpėtoi jetėn dhėndrit ditėn e martesės

Mesazh nga Daffina prej Sat Oct 29, 2011 11:40 amNusja Debbie Airey nuk e kishte paramenduar kurrė se dita mė e lumtur e jetės sė saj-ajo e martesės–do tė shndėrrohej edhe nė ditėn mė dramatike tė jetės sė saj.
Pasi kishte lidhur kurorė me bashkėshortin e saj Paul ai papritmas humbi ndjenjat. Paul nuk po ndihej mirė pas dasmės kėshtu qė Debbie e qoi nė shtėpi dhe e vendosi nė shtrat.

Shpejtė ai filloi tė mos marr frymė, ndėrsa Debbie thirri ndihmėn e shpejtė dhe me ndihmėn e udhėzimeve tė tyre nėpėrmjet telefonit ngjalli bashkėshortin.

Pastaj erdhi ndihma e shpejtė e transferoi dhėndrin nė spital ku mjekėt ia stabilizuan gjendjen.

Nuses Debbie i thanė se dhėndėri Paul kishte qenė vetėm disa minuta larg vdekjes dhe ajo ia kishte shpėtuar jetėn. “Mjeku mė tha se ai me siguri do tė kishte vdekur para se tė arrinte ndihma e shpejtė sikur tė mos e kisha ngjallur unė. Mbeta e shokuar gjatė tėrė kohės, por po ashtu kam qenė e vendosur tė mos mbetem e vejė ditėn e dasmės”, tha Debbie.

Paul njė vit para dasmės kishte pėsuar njė aksident trafiku dhe ende po pėrdorte ilaēe. Nė ditėn e dasmės mori njė dozė tė madhe e cila me siguri do ta mbyste sikur tė mos kishte qenė afėr
tij Debbie. Pas disa javėsh, pasi Paul u shėrua ēifti organizoi njė dasmė tjetėr pėr tė festuar shėrimin e dhėndrit.

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi