Gjermani, qeveria "gjen" 55 miliard euro t harruara

Shko posht

Super Gjermani, qeveria "gjen" 55 miliard euro t harruara

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Oct 30, 2011 12:57 pmKujt nga ne nuk i ka ndodhur q t gjej n xhepat e rrobave ndonj shum t vogl parash t harruar aty prej kohsh? Gjithashtu t gjith e mbani mend at ndjesin e kndshme kur gjen ato para, a thua se nuk jan tuajat.

Tani imagjioni se si duhet t ndihet qeveria gjermane, e cila ka gjetur 55 miliard euro t harruara pr shkak t nj gabimi n llogaritje t banks Hype Real Estate, e cila u shtetzua n 2009 pas problemeve financiare.

Kshtu, Gjermania sht zgjuar me 55 miliard euro m e pasur, pasi ka zbuluar gabimin n llogaritjet e bra nga banka HRE. Zbulimi n fakt u b n fillimit t tetorit, por u publikua vetm tani. Mesa duket autoritetet gjermane donin te siguroheshin se nuk po ndrronin.

Banka HRE pati probleme t theksuara likuiditi gjat krizs s gjigantit amerikan "Lehman Brothers" dhe qeveria gjermane e garantoi at me 145 miliard euro para se ta shtetzonte

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi