Siri, Al-Assad paralajmėron perėndimin

Shko poshtė

Super Siri, Al-Assad paralajmėron perėndimin

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Oct 30, 2011 12:58 pm

Presidenti i Sirisė, Bashar al-Assad, paralajmėroi fuqitė perėndimore pėr njė “tėrmet”, nėse do tė ndėrhyjnė nė vendin e tij.

Nė njė intervistė tė botuar mėngjesin e sė dielės nė njė tė pėrditshme britanike, Assad theksoi se ēdo agresion ushtarak, do ta shndėrronte Sirinė nė njė Afganistan tė dytė, por me rrjedhoja shumė mė tė ndėrlikuara pėr tė gjithė botėn.

Komentet e tij erdhėn pasi Sekretari i Pėrgjithshėm i OKB-sė bėri njė thirrje tė re pėr fundin e represionit tė vazhdueshėm ndaj civilėve nė Siri.

Ndėrkohė, tė paktėn 50 persona u vranė vetėm tė shtunėn, nė ballafaqimet me policinė. Pėrleshjet kryesore ndodhėn nė qytetin e Homsit, ku 21 civilė dhe 20 policė mbetėn viktimė tė sulmeve me armė zjarri.

Qė prej shpėrthimit tė revoltave nė Siri gjatė marsit, mė shumė se tre mijė persona kanė humbur jetėn. Al-Assad, njeriu qė drejton Sirinė prej 12 vitesh, pasi trashėgoi pushtetin nga babai i tij autoritar, ėshtė duke shtypur me ashpėrsi ēdo revoltė.

Pavarėsisht paralajmėrimeve, do tė jetė shumė e vėshtirė pėr forcat perėndimore tė ndėrhyjnė ushtarakisht nė Siri, njė vend qė konsiderohet njė alet i rėndėsishėm i dy superfuqive si Rusia dhe Kina.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi