Piktura me 600 kunguj

Shko posht

Super Piktura me 600 kunguj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Oct 31, 2011 2:28 pmKto dit, me afrimin e Nats s Shtrigave, po flitet gjithnj e m shum pr kungujt. Por ato mund t prdoren edhe pr qllime tjera.

Britaniku Robin Upton dhe dhjet ndihms t tij krijuan nj pamje fenomenale prej 600 kungujve. Upton kt pun e bn qe 43 vite para nats s Halloweenit, ndrsa veprat e tij trheqin nj numr t madh turistsh n Sussexin Perndimor t Anglis.

Sivjet ai pikturoi rimorkion e mbushur me kunguj. Traditn e filloi m 1968 kur babai i ndjer i Robinit, Ralph, vendosi q t gjej nj mnyr origjinale pr shitjen e kungujve q i kishte mbjell n bahe. Prej asaj kohe veprat artistike me kunguj bheshin gjithnj e m atraktive pr njerzit.

Kungujt mbesin kshtu t ekspozuar deri nga mesi i nntorit, por kjo varet edhe prej kushteve atmosferike, shkruan Daily Mail.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi