Dasma e shekullit: Martohet 120-vjeari!

Shko posht

Super Dasma e shekullit: Martohet 120-vjeari!

Mesazh nga D3M1 prej Mon Oct 31, 2011 8:34 pm


Thon q dashuria nuk njeh mosh, madje e njjta gj po ndodh edhe me martesn. Nse nuk na besoni, mjafton t msoni historin e Hazi Abdul Noor, pr t ndrruar mendje.

Ai i ka mbushur t 120-vjett, por mosha nuk e ka penguar pr tu veshur dhndr
Ai u martua fundjavn e kaluar me 60-vjearen Samoi Bibi, n nj fshat t largt t quajtur Satgari n Indi.

N ceremonin martesore u ndodhn 400 dasmor, t cilt pas martess festuan bashk me iftin. Pra, dhndri donte ta festonte kt dit kaq t veant pr t, edhe pse sht 120 vje!
N fakt, nuk sht hera e par q martohet Hazi Abdul pasi ai sht martuar edhe nj her m par, para shum vitesh, kuptohet.

Bashkshortja e par i vdiq n vitin 2005, nga nj smundje. Si duket burri n fjal nuk e prballonte dot vetmin dhe gjeti nj tjetr pr ta zvendsuar.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Dasma e shekullit: Martohet 120-vjeari!

Mesazh nga Nora prej Tue Nov 01, 2011 2:36 pm

Hajde per har Laughing

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi