Beqare... por e lumtur

Shko poshtė

Super Beqare... por e lumtur

Mesazh nga ditush prej Mon Oct 31, 2011 9:55 pmRregullat se si ta mbijetosh vetminė e madje ta shijosh atė
1 - Para sė gjithash: harroni ēdo rregull
Jeni ju vetė qė hartoni rregullat, qė vendosni se ēfarė do tė bėni (dhe ēfarė nuk do tė bėni), ēfarė do tė hani, kur do tė ngriheni nga shtrati. Ndėrgjegjėsohuni se mund tė bėni ēfarė tė doni, kur tė doni.

2 - Mos kini frikė tė pėrkėdhelni veten
Mos pėrtoni tė bėni njė vaskė tė ngrohtė sapo mbėrrini nė shtėpi, tė pini njė aperitiv dhe thjesht tė blini njė tufė lulesh pėr kėnaqėsinė tuaj.

3 - Kujdesuni pėr miqtė
Merrni shoqet nė telefon, ftojini ndonjėherė pėr darkė ose pėr tė pirė ndonjė gjė dhe flisni me to se si e kaloni ditėn. Mos rrini pėr shumė kohė vetėm (por kujdes: nuk duhet tė dilni patjetėr ēdo mbrėmje, sepse duhet tė mėsoheni tė mos keni frikė tė qėndroni vetėm nė darkė nė shtėpi).

4 - Qėndroni tė pėrgatitura
Merrni tė gjitha e_mailat: qė tė mos ktheheni asnjėherė nė njė shtėpi "bosh": nė njė shtėpi ku nuk gjeni asgjė pėr tė ngrėnė dhe ku nuk mund tė bėni asgjė. Pėrpiquni tė mbani gjithmonė ndonjė gjė tė mirė nė frigorifer dhe ca videokaseta me filmat tuaj tė preferuar.

5 - Dhe, nė fund, mos i qani kurrė hallin vetes
Tė jesh beqare ėshtė gjė e bukur; do tė thotė liri absolute dhe pavarėsi. Tė jesh beqare ėshtė edhe shumė nė modė.

http://www.telegrafi.com/fo/2010/Beqare.jpg


Kur ndihesh e trishtuar

1 - Kur nuk je hiē nė qejf dhe nėse ke kondicioner nė shtėpi, ngrije temperaturėn nė maksimum. Pėrndryshe vėr nė prizė tė gjitha ngrohėset, derisa mjedisi tė arrijė temperaturėn tropikale.

2 - Zhvish tė gjitha rrobat me ngjyra tė trishtuara, si e zeza, grija dhe kafja. Ēlirohu nga getat bezdisėse dhe vish njė fund tė kuq, njė kėmishė tė bardhė dhe shumė varėse etnike.

3 - Dėgjo muzikė amerikano-jugore, e cila do tė tė kujtojė diellin qė shkėlqen, detin blu dhe rėrėn e nxehtė poshtė kėmbėve tė zbathura.

4 - Kėrce e pėrkundu deri sa tė tė marrė uria.

5 - Pastaj ndriēoje kuzhinėn me dhjetėra qirinj dhe pėrgatit gjellė pikante qė ngrohė zemrėn.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi