Kosovė, Heq dorė nga djali, e publikon nė gazetė!

Shko poshtė

Super Kosovė, Heq dorė nga djali, e publikon nė gazetė!

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 01, 2011 11:56 am


Nė Kosovė ndodhė edhe kjo; njė baba tė heqė dorė nga djali. Fundja deklarata tė tilla prindėrore kanė mundur tė dėgjohen edhe mė herėt, por jo edhe tė publikohet si shpallje nė gazeta tė pėrditshme.

Njė baba nga Ferizaj ka shpallur nė gazetė tė shtunėn ‘heqjen dorė’ nga djali i tij, duke dashur ta njoftojė opinionin publik, nė mėnyrė qė veprimet qė i merr i biri nė lidhje me pasurinė tė mos kuptohen si tė tij.

“Me pėrgjegjėsi tė plotė qytetare dhe prindėrore dhe me aftėsi tė plotė pėr veprim deklaroj qė si prind/baba heq dorė nga djali im Mėrgim Thaēi i lindur mė 1981, tani mė banim nė Ferizaj dhe tė njėjtin nuk e pranoj si djalin tim. Tė gjitha veprimet qė i njėjti do t’i ndėrmerr nė emrin tim ose nė lidhje me pasurinė time, nuk i pranoj si tė miat. Kjo deklaratė botohet nė Gazetėn Zyrtare apo nė tė pėrditshmen me qėllim qė ta informoj opinionin e gjerė publik”, thuhet nė deklaratėn e prindit Nezir Thaēi, tė publikuar nė "Koha Ditore".

Ai ka thėnė se kėtė deklaratė e bėn nė bazė tė vullnetit tė lirė dhe pa ndikim dhe pa lajthitje gjithnjė nė raport me ligjin.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kosovė, Heq dorė nga djali, e publikon nė gazetė!

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 01, 2011 11:58 am

Hahahahha e kom lexu edhe n'gazet kete :D:D:D:

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi