Tajlandė, 400 tė vdekur nga pėrmbytjet

Shko poshtė

Super Tajlandė, 400 tė vdekur nga pėrmbytjet

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 01, 2011 1:40 pmRritet zemėrimi mes tė prekurve nga pėrmbytjet qė kanė pėrfshirė Tajlandėn, duke shkaktėrruar njė pjesė tė vendit dhe duke vrarė rreth 400 persona.

Sipas agjencive tė lajmeve, rajoni i Bangkokut deri tani i ka rezistuar vėrshimit tė ujėrave falė masave tė marra nga autoritetet.

Por tani kėto tė fundit janė nė frikė pėr zonėn industriale tė kryeqytetit, ku jetojnė 12 milionė persona dhe qė prodhon 41 pėr qind tė GDP-sė.

Pėrmbytjet qė kanė pėrfshirė Tajlandėn kanė prekur rreth 2 milionė banorė tė cilėt kanė mbetur tė pastrehė.

Pėrvec kėsaj, ato kanė shkaktuar njė sėrė problemesh, qė nga rreziku pėr pėrhapjen e epidemive e deri tek pezullimi i fluturimeve pėr nė Bangkok.

Pak ditė mė parė kryeministrja Yingluck Shinawatra deklaroi se vendi tashmė ndodhet i varur nga mėshira e natyrės.

Dhe sikur kėto tė mos mjaftonin, banorėve tė provincės sė Ajutahės, nė veri tė Bangkokut, u duhet tė pėrballen edhe me krokodilėt, tė cilėt kanė vėrshuar nė qytet pėr shkak tė vėrshimit tė ujėrave.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi