Aleanca Kuq e Zi: Jo lėvizjes sė lirė me Serbinė, bllokon Kosovėn

Shko poshtė

Super Aleanca Kuq e Zi: Jo lėvizjes sė lirė me Serbinė, bllokon Kosovėn

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 01, 2011 4:03 pmLėvizja Aleanca Kuq e Zi ka denoncuar sot njė tjetėr skandal tė politikės shqiptare sic e quajnė ata marrėveshjen pėr heqjen e vizave me Serbinė.

Aktivistė tė AK tė ndodhur para dyerve tė selisė sė Kuvendit tė Shqipėrisė, janė shprehur kundėr kėsaj marrėveshje, pasi sipas tyre nuk mund t’i hapėsh kufijtė Serbisė qė bllokon Kosovėn.

“Jemi kundėr marrėveshjes sė vizave me Serbinė, jemi pėr lėvizje tė lirė, por jo me vende qė bllokojnė Kosovėn. Nė njė kohė qė shqiptarėt e veriut tė Kosovės janė tė izoluar nga Serbia, Shqipėria i hap kufijtė Serbisė”, u shprehėn aktivistėt e AK.

Duke deklaruar se diplomacia shqiptare ka dėshtuar, AK akuzoi Berishėn e Ramėn se i janė nėnshtruar Serbisė e Greqisė.
“E majta dhe e djathta po shpėrfillin Kosovėn me kėtė marrėveshje. Marrėveshjet e Serbisė tė kushtėzohen me Kosovėn, pasi ajo ėshtė betuar qė nuk do ta njohė atė kurrė. Berisha e Rama i janė nėnshtruar Serbisė dhe Greqisė”, thuhet nė deklaratėn e AK

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi