Arvizu: Partitė politike tė riangazhohen nė dialog

Shko poshtė

Super Arvizu: Partitė politike tė riangazhohen nė dialog

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 01, 2011 4:03 pmAmbasadori amerikan nė Shqipėri, Aleksandėr Arvizu gjatė zhvillimit tė tryezės sė rrumbullakėt mes qeverisė shqiptare dhe donatorėve kėrkoi riangazhim serioz tė partive politike pėr zhvillimin e dialogut dhe pėrcaktimin e njė axhende tė plotė, pėr plotėsimin e kritereve qė kėrkohen pėr integrimin e Shqipėrisė nė BE.

“Qėllimi i vendit ėshtė integrimi nė BE dhe pėr kėtė duhen pėrpjekje. U kėrkojmė partive politike nė vend qė tė riangazhohen pėr zhvillimin e dialogut dhe tė punojnė pėr njė planė qė synon shtetin ligjor, luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe realizimin e reformės zgjedhore”, theksoi Arvizu.

Ambasadori deklaroi se pavarėsisht zhvillimit 20- vjeēar ka ende shumė punė pėr tu bėrė pėr integrimin e vendit nė BE.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi