Poloni, avioni ulet pa rrota

Shko posht

Super Poloni, avioni ulet pa rrota

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 01, 2011 7:59 pm


Nj avion Boeing 767 i kompanis s
fluturimeve Lot, me 230 pasagjer n bord, bri nj ulje emergjente n
Varshav t Polonis.


Pas nj avarie teknike,
avioni kreu uljen e detyrueshme pa hapur rrotat e tij. Por para se t
mbrrihej deri tek manovra tepr e rrezikshme, mjeti fluturoi mbi nj
or mbi qiellin polak duke djegur karburantin e tij n pritje t
prgatitjeve t terrenit nga ana e grupeve t emergjencs pr uljen e
detyrueshme.

Pasi msuan se problemi qendronte tek rrotat, t
cilat nuk hapeshin dhe pas disa tentativave pr hapjen e tyre,
autoritetet i kshilluan pilotit uljen pa rrota. M par n pistn ku do
t ulej Boeing 767 ishte hedhur nj sasi e konsiderueshme e nj
solucioni q parandaloi flakt q mund t shkaktoheshin nga shkndijat e
forcs s frkimit mes trupit t avionit dhe terrenit ku u krye ulja.

Autoritetet polake njoftuan se fatmirsisht ulja ishte e sukseshme dhe
asnj prej pasagjerve, apo pjestarve t ekuipazhit t avionit nuk u
lndua.

Boeing 767 ishte nisur nga qyteti i Njuarkut n Nju Xhersi t Shteteve t Bashkuara dhe si destinacion kishte Varshavn.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi