Fustane nga peshqit, oktapodėt dhe ēokollatat

Shko poshtė

Super Fustane nga peshqit, oktapodėt dhe ēokollatat

Mesazh nga ditush prej Wed Nov 02, 2011 8:51 pmFustani i kėngėtares Lady GaGa me njė copė mishi tashmė ėshtė histori. Muzeu i Berlinit gėrshetoi modėn me kuzhinėn. Manekinet nė “Fashion Food” ekspozuan veshje dhe tunika tė punuara nga oktapodėt, ndėrsa pėr ata qė gėrditen, kishte edhe kreacione tė ėmbla – fustane prej ēokollate.
Kreacionet e kuzhinierit austriak Roland Trotle i ka fotografuar Helga Kirschberger, ndėrsa 50 fotografitė e saj janė ekspozuar nė Muzeun e Komunikimit nė kryeqytetin e Gjermanisė. Ekspozita do tė qėndrojė e hapur deri mė 29 janar.

Si temė bosht e kėsaj ekspozite ėshtė analiza e shijeve tė shoqėrisė bashkėkohore, trendėt kiē tė modės si dhe pėr shoqėrinė konsumuese. “Fotografitė nuk janė pornografike dhe as vulgare, por janė erotike dhe provokuese, ndėrsa tė shtynė edhe tė mendosh”, thotė drejtoresha e muzeut Liselot Kugler. Nė hapjen e ekspozitės morėn pjesė modelet e gjalla. /Telegrafi/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi