10 njerėzit mė tė pushtetshėm nė botė (FOTO LAJM)

Shko poshtė

Super 10 njerėzit mė tė pushtetshėm nė botė (FOTO LAJM)

Mesazh nga D3M1 prej Wed Nov 02, 2011 10:27 pm


Ēfarė kanė tė pėrbashkėt Presidenti i SHBA-sė, Dalai Lama, njė
shpėrndarės droge miliarder dhe themeluesi i Facebook? Qė tė gjithė janė
pjesė e renditjes sė njerėzve mė tė fuqishėm nė botė.


Renditja e revistės “Forbes” nis me Barak Obamėn nė krye dhe mė pas
kryeministri i Rusisė Vladimir Putin. Mė pas vjen presidenti i Kinės,
Hu Jintao. Nė 10 personat mė tė pushtetshėm nė botė gjendet vetėm njė
femėr dhe ajo ėshtė kancelaria e Gjermanisė Angela Merkel.


Nė vend tė 9 ėshtė Mark Zuckerberg, themeluesi i Facebook. Ai ėshtė personi mė i ri nė listė pasi ėshtė vetėm 27 vjeē.


Nė 100 persona mė tė pushtetshėm bėjnė pjesė edhe dy kriminelė.
Joaquin Guzman Loeran (vendi 55) i cili drejton njė kartel drogė nė veri
tė Meksikės dhe Dauood Ibrahim Kaskar (vendi 57) i cili drejton njė
bandė nė Indi.


Nga lista pėr kėtė vit kanė dalė Oprah Uinfrey, Dominique
Strauss-Kahn dhe ish-kryeministri i Japonisė Naoto Kan si dhe dy
personat qė kanė ndėrruar jetė Steve Jobs dhe Osam bin Laden.
/albeu.com/


Ja kush janė 10 njerėzit mė tė pushtetshėm nė botė:


Nėntor 2011. Ja lista e personave mė tė pushtetshėm nė botė. I pari, Obama ...2. Vladimir Putin3. Hu Jintao4. Angela Merkel5. Bill Gates6. Abdullah bin Abdul Aziz al Saud7. Papa Benedikti XVI8. Ben Bernanke9. Mark Zuckerberg10. David Cameron


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi