Google Apps gati tė zėvendėsojė Microsoft Office pėr General Motors

Shko poshtė

Super Google Apps gati tė zėvendėsojė Microsoft Office pėr General Motors

Mesazh nga D3M1 prej Sat Nov 05, 2011 10:06 pm


Google vazhdon qė tė sigurojė pozitėn e
vend si top ofruesi pėr softuerė pėr email dhe bashkėpunim online pėr
botėn e ndėrmarrjeve.


Konsumatori i fundit qė ėshtė regjistruar pėr Google Apps paraqitet tė jetė General Motors.
Wall Street Journal raporton qė Google ėshtė afėr pėr ta nėnshkruar njė
marrėveshje pėr tė ofruar platformėn e vet tė bazuar nė cloud pėr
aplikacionet produktive pėr mė shumė se 100,000 punėtorė tė GM.
Sidoqoftė, WSJ gjithashtu raportoi qė Google duhet
t’i plotėsojė disa kėrkesa tė caktuara pėrpara se GM pėrfundimisht ta
vendos nė funksionin softuerit e tij.

Kėto kėrkesa nuk janė treguar hollėsisht pėr publikun, e as Google as GM nuk kanė lajmėruar ende ndonjė gjė zyrtarisht.

Pėrveē kėsaj, nėse kjo shkon nė tė mirė tė Google,
do tė ishte njė fitore e madhe pėr Google. Deri mė tani, General Motors
ka raportuar qė ka qenė duke pėrdorur Lotus Notes tė IBM.

Mė e rėndėsishmja, kjo tregon pėr njė ndėrrim tė
madh nė mes tė konsumatorėve tė biznesit (madje edhe shfrytėzuesit) nga
softuerėt e vjetėr tė bazuar nė desktop si Microsoft Office tek njė
pėlqim pėr shpėrnguljen e ēdo gjėje nė cloud.

Dhe pse jo? Opsionet si Google Apps janė mė tė lira
(ndėrmarrjet me mė shumė se 10 punėtorė paguajnė 50 dollarė pėr ēdo vit
pėr ēdo pėrdorues), mė tė qasshme – risia e tė cilave vlen mė sė shumti
kur bėhet fjalė pėr bashkėpunime qė kanė tė bėjnė me projekte pėr punė.
Google Apps ėshtė gjithashtu mjaft mė i lehtė pėr t’u kuptuar dhe
pėrdorur nga njė pėrdorues mesatar i kompjuterit dhe ėshtė mė i
pėrshtatshėm kur bėhet fjalė pėr ndėrmarrje tė tė gjitha madhėsive.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi