Partnerja qė meshkujt dėshirojnė

Shko poshtė

Super Partnerja qė meshkujt dėshirojnė

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Nov 05, 2011 10:40 pmMeshkujt te femra nuk kėrkojnė vetėm tė dashur, por edhe njė shoqe, njė pėrkrahėse, njė person qė do t’i mbėshtesė dhe do tė jetė pranė tyre. Prandaj ėshtė shumė me rėndėsi qė tė lini pėrshtypje tė parė tė mirė dhe tė dini se ēfarė duan meshkujt, ashtu qė tė keni vetėbesim.

* Femrat duhet ta kenė tė qartė se meshkujt nuk duan persona tė bezdisshėm. Ata i respektojnė femrat tė cilat kanė jetė personale dhe miq tė tyre me tė cilėt ato dalin kur ai ka nevojė pėr hapėsirė vetėm pėr vete, nė rastet kur, p.sh., dėshiron tė pėrcjellė ndonjė ndeshje me miqtė e tij.

* Edhe pse ekspertėt e lidhjeve kėshillojnė se nganjėherė ėshtė mirė qė edhe femrat tė bėjnė hapin e parė, megjithatė kėtė duhet t’ua leni meshkujve. Ata duan tė marrin iniciativėn dhe tė vendosin kur ėshtė momenti i duhur qė t’u ftojnė tė dilni.

* Gjėrat e vogla e ndėrtojnė jetėn. Nė ēdo moment tregoni se interesoheni pėr tė dhe ‘pėrkėdheleni’ me shenja tė vogla tė vėmendjes, por mos e teproni.

* Tregoni efektin tuaj seksipil, josheni duke zbuluar atributet tuaja, por, kuptohet, mos jini sulmuese. Imagjinatėn e mashkullit mė sė shumti e nxit njė dekolte qė shihet pak nėn fanellė, sesa njė dekolte qė thuajse zbulon gjithēka.

* Nė njė takim tė parė asnjėherė mos tregoni se jeni tė gatshme tė pėrfundoni me tė nė krevat. Por lėreni situatėn tė rrjedhė me spontanitetin e vet.

* Secili mashkull e dėshiron pranė vetes njė femėr tė cilėn e respekton dhe e cila gėzon respektin e tė tjerėve.

* Qėndroni pranė tij kur ai ka nevojė pėr ju, sepse meshkujt te partnerja kėrkojnė edhe njė mikeshė.

* Mos e lejoni veten qė ta lodhni me thirrje dhe t’i dėrgoni qindra mesazhe nė ditė. Diēka tė tillė nuk e dėshiron askush. Po ashtu, mos e pyetni vazhdimisht pėr tė ardhmen.

* Nėse dėshironi njė mashkull tė kulturuar dhe me edukatė, atėherė ekspertėt rekomandojnė qė t’u kushtoni vėmendje sjelljeve tuaja.
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi