Femrat qė mund t’ua shkatėrrojnė lidhjen

Shko poshtė

Super Femrat qė mund t’ua shkatėrrojnė lidhjen

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Nov 05, 2011 10:41 pmE dimė se pėr njė lidhje kualitative duhet shumė mund. Madje edhe kur gjithēka shkon pėr mrekulli, gjithmonė ekziston dikush qė mund t’ua prishė planet. Ky ‘dikush’ shumė lehtė mund tė jetė njė femėr tjetėr.

Derisa ju po shijoni frutat e mundit tuaj, tė sigurta nė dashuri dhe tė dhėna pas partnerit, mund tė pėrjetoni njė dush tė ftohtė. Mashkullin e mirė duhet ruajtur, sidomos nėse ėshtė ai ‘i duhuri’ dhe lidhja juaj ėshtė e fortė, nė mėnyrė qė askush nga jashtė tė mos ju rrezikojė. Prandaj, duhet tė keni kujdes nga tipat e caktuar tė femrave.

Uzurpatore e meshkujve
Ky tip i femrave mund tė jetė dikush qė e njihni ose krejt e huaj, ndėrsa i pėlqejnė pikėrisht meshkujt e zėnė. Uzurpatoret e meshkujve zakonisht e bindin veten se lidhja juaj nuk po shkon si duhet ose nė rastet mė tė rėnda as qė shqetėsohen pėr martesėn tuaj. Burri ka vullnetin e tij dhe do tė veprojė sipas tij, mirėpo ju duhet ta bindni qė vendimi tė jetė nė dobinė tuaj. Mundin qė e shpenzoni nė lidhje do tė rezultojė me vendimin e tij se nė shtėpi ka gjithēka qė i nevojitet.

Grua pėrparimtare
Ajo ka gjithēka perfekt tė rregulluar dhe jeta e saj ėshtė pa mangėsi. Ajo ėshtė grua pėrplot mbėshtetje, e pėrkushtuar ndaj fėmijėve, duket bukur dhe gatuan pėr mrekulli- ajo ėshtė krejt ēfarė mund tė dėshirojė njė mashkull.
Duhet ta dini se ajo nuk dėshiron t’jua vjedhė burrin, mirėpo nėse vazhdimisht krahasoheni me tė dhe ndjeni se ajo mundet gjithēka, dhe ju jo, lidhja juaj do tė vuajė pėr shkak tė pasigurisė, e cila do tė ndjehet. Duhet tė kuptoni se ju nuk jeni dhe nuk mund tė bėheni si ajo, ndėrsa tentimi pėr t’u bėrė e tillė, do t’ju marrė aq shumė energji aq sa tė gjitha gjėrat tjera do tė mbesin prapa.

Nėna e fėmijėve tė tij
Nuk tingėllon inkurajuese, mirėpo ajo ėshtė mė e rrezikshme se ēfarėdo ‘ish-i’ i mėparshėm, sepse lidhja e saj me fėmijėt nuk mund tė ndėrpritet asnjėherė. Duhet ta dini se ajo do tė jetė gjithmonė e pranishme nėse ai dėshiron tė kujdeset pėr fėmijėt e tij. Kurthi qėndron nė atė nėse ai ėshtė akoma i interesuar pėr tė ose shqetėsohet pėr atė qė po ua bėn fėmijėve.

Shoqet
Nėse jeni nė lidhje me njė mashkull, i cili ka shumė shoqe, ky mund tė jetė problem nėse ato ‘hidhen’ me kėshilla tė zgjuara dhe organizojnė kohėn tuaj. Nuk keni aspak fat nėse njėra nga ato ėshtė ish-e dashura e tij, sepse nė sinjalin e tyre mė tė vogėl se ju nuk u pėlqeni, ai nuk do ta mbajė anėn tuaj. Pėr njė moment vetėm ndėrroni rolet dhe shikoni se sa ndikim kanė shoqet tuaja dhe sa efekt kanė komentet e tyre negative.

Nėnat
Edhe pse qė nga lindja na mbrojnė nga telashet dhe nuk ka asgjė mė tė keqe kur fėmijėt u vuajnė, nė kėtė rast ato mund tė bėjnė njė dramė tė madhe. Pavarėsisht nėse bėhet fjalė pėr nėnėn tuaj ose tė atij, duhet tė keni kujdes, sepse nėnat pėr njė moment i komplikojnė gjėrat. Mos harroni se ato kanė thuajse tė drejtė legjitime pėr tė luajtur me letrėn e brejtjes sė ndėrgjegjes dhe vlerėsimit tė ulėt.
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi