Shprehitė qė mund t’jua ndryshojnė jetėn

Shko poshtė

Super Shprehitė qė mund t’jua ndryshojnė jetėn

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Nov 05, 2011 10:42 pmTė gjithė e dimė qė ekzistojnė lloje tė caktuara tė shprehive, disa janė neutrale, disa tė mira, ndėrsa disa nė mėnyrė tė konsiderueshme, mund ta reduktojnė kualitetin e jetės tuaj.

Nėse konsideroni qė njė transformim i vogėl do t’ju bėnte mirė, ndiqni shtatė idetė nė vazhdim.

1. Paguani me para tė gatshme
Edhe pse shumica nuk do tė pajtohej me kėtė gjė, ekspertėt e mėdhenj botėrorė rekomandojnė kthimin nė para tė gatshme si mjet pagimi nėse dėshironi t'i reduktoni borxhet.

2. Pini ujė
Uji ju mban tė freskėt dhe tė shėndetshėm.

3. Ushtroni
Ushtrimet nuk janė diēka qė duhet t'i bėni nėse dėshironi tė dobėsoheni, por duhet tė jenė shprehi e rregullt.

4. Flini mjaftueshėm
Gjumi mund t’ju duket si aktivitet joproduktiv, por ėshtė i domosdoshėm pėr tė pasur trup dhe shpirt tė shėndetshėm.

5. Mos u merrni me shumė punė njėkohėsisht
Edhe pse shumica pohon se si punėt e shumta janė ēelėsi i suksesit tė tyre, ai nuk ėshtė pėr tė gjithė. Nėse merreni vetėm mė njė punė, do tė mundeni t'i pėrkushtoheni tėrėsisht vetes, do tė jeni mė tė kujdesshėm dhe mė tė sigurt nė atė ēka bėni.

6. Lutuni ose meditoni
Shkencėtarėt pohojnė qė do tė jeni mė pak tė prirė ndaj stresit, mė pak tė brengosur dhe ta keni mendjen dhe shpirtin nė gjendje mė tė mirė, nėse rregullisht luteni dhe meditoni.

7. Mendimi pozitiv
Te gjėrat dhe njerėzit shikoni anėt mė tė mira, dhelmė pak tė metat.
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi