Dieta me ananas

Shko poshtė

Super Dieta me ananas

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Nov 05, 2011 10:44 pmMe vetėm 40 kalori pėr 100 g, ėshtė njė ushqim jashtėzakonisht i lehtė, perfekt pėr dobėsim.

Ananasi pėrdoret edhe pėr tė plotėsuar mungesėn e yndyrave, pėr kompletimin e vitaminave, pėr raportin e mirė tė kaliumit dhe mjaftueshmėrinė e natriumit. Ananasi ul ndjeshėm celulitet te femrat dhe ndihmon gjithashtu pėr tė rėnė nga pesha. Por kujdes, ananasi jo shumė i pjekur pėrmban shumė vitaminė C dhe ndihmon nė kėtė rast nė hapjen e oreksit.

Dita e parė
Mėngjesi: njė filxhan kafe me qumėsht, 4 feta bukė tė thatė, pak marmelatė.
Paradreke: gjysmė ananasi, sipas dėshirės i freskėt.
Dreka: 50 gr, mish me njė fetė ananas nė copa tė vogla, njė domate tė madhe e qėruar dhe pak bukė.
Pasdreke: njė frutė sipas dėshirės.
Darka: njė racion fileto peshku, 50 gr, djathė kaēkavall dhe dy biskota.

Dita e dytė
Mėngjesi: njė filxhan kafe dhe gjashtė biskota.
Paradreke: gjysmė ananasi.
Dreka: peshk me katėr feta ananas dhe kopėr, njė kastravec tė freskėt me pak vaj dhe limon si dhe pak bukė.
Pasdreke: njė frutė tė stinės.
Darka: 60 gr, proshutė dhe gjysmė ananasi.

Dita e tretė
Mėngjesi: Njė filxhan kafe, njė fetė bukė dhe pak marmelatė.
Paradreke: gjysmė ananasi.
Dreka: njė sallatė e madhe me pak bukė.
Pasdreke: gjysmė ananasi.
Darka: Njė biftek viēi i pjekur dhe njė sallatė e madhe me njė lugė gjellė dhe limon.
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi